Nowa wersja PrestaShop 8 już jest!

Nowa wersja PrestaShop 8 już jest!

PrestaShop 8

Skąd te numerki? Dlaczego nie wersja PrestaShop 1.8 po 1.7.8? W ciągu ostatnich 10 lat mieliśmy niezliczone wersje PrestaShop 1.4, 1.5, 1.6, 1.7 (ostatnio PrestaShop 1.7.8). Prawdopodobnie każdy ma dość 1.x, a skok z 1.x do 8.x z pewnością przyniesie wiele pozytywów, podobnie jak PHP podczas przechodzenia z 7.4 do 8.x. Więcej niż tylko robienie większej liczby - wersja 8.0 ma o wiele lepszą wydajność. Podobnej rzeczy spodziewamy się również po PrestaShop w wersji 8.0.

PrestaShop 8

Jest jednym z najpopularniejszych silników sklepu dostępnych na licencji open-source. W przeciwieństwie do WordPressa, który ewoluował z platformy blogowej, do systemu który umożliwia również sprzedaż produktów, PrestaShop z założenia jest oprogramowaniem przeznaczonym dla e-commerce. 

PrestaShop 8 PHP 8.1

Oprócz ponad 170 poprawek błędów (w tym 4 nowych poprawek od czasu wydania kandydata), PrestaShop 8 zapewnia kompatybilność z PHP 8.1, zaktualizowane biblioteki, w tym Symfony 4.4, ulepszoną eksperymentalną stronę produktu, nową stronę bezpieczeństwa i wiele innych funkcji zarówno dla programistów, jak i sprzedawców. 

PrestaShop 8

jest główną wersją w znaczeniu SemVer. Oznacza to, że chociaż wprowadza kilka nowych funkcji i wiele ważnych zmian, większość motywów z PrestaShop 1.7 powinna pozostać kompatybilna z PrestaShop 8. Niektóre moduły mogą jednak wymagać aktualizacji, aby były zgodne z nową wersją.

Migracja do PrestaShop 8?

Wersję beta PrestaShop 8 warto pobrać do testów, by sprawdzić funkcjonalności przed wprowadzeniem oficjalnej wersji. Obecna wersja “beta” PrestaShop umożliwia deweloperom i twórcom modułów przygotowanie odpowiednich aktualizacji i dostosowania do najnowszej wersji. Proces migracji z wersji starszej na nową to przeniesienie danych, które ma być łatwiejsze niż w przypadku wcześniejszych aktualizacji, ale niezbędne będzie wsparcie specjalisty. 

PrestaShop 8 download i pomoc

Tu pobierzesz PrestaShop w wersji 8. 

POBIERZ PRESTASHOP 8

Do tego oferujemy pełne wsparcie i wdrożenia oprogramowania Prestashop 8, moduły, funkcje, integracje, indywidualne rozwiązania i potrzeby.

POMOC DO PRESTASHOP 8

Potrzebujesz migracji danych do nowej wersji? Zleć analizę kosztów przeniesienia bazy danych.

analizę kosztów migracji swojego sklepu do PrestaShop 8

Wszystkie komentarze